Eures Polska – bezpieczne szukanie pracy za granicą

praca-za-granica

Jak powszechnie wiadomo, nic tak nie odbiera motywacji do robienia czegokolwiek, jak bezrobocie. Kilka miesięcy ciągłego wysyłania CV i czekania na rozmowę kwalifikacyjną, z której dowiemy się jedynie, że nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia, skutecznie zniechęca do dalszych starań. Wobec tego decydujemy się na pracę za granicą. Skąd jednak mamy pewność, że trafimy na uczciwego pracodawcę?
Z odpowiedzią przychodzi sieć EURES. EURES to skrót od “European Employment Services”. Jest to instytucja powołana i bezpośrednio podlegająca pod odpowiednie organy Unii Europejskiej. Sieć zajmuje się przede wszystkim międzynarodowym pośrednictwem w zakresie zatrudnienia w krajach należących do Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii, Liechtensteinie i Szwajcarii.

norwegia

Norwegia

Sieć EURES posiada swoje filie we wszystkich wyżej wymienionych krajach (także w Polsce!). W praktyce, doradcy EURES’u zajmują się przede wszystkim międzynarodowym pośrednictwem pracy, informowaniem interesantów o warunkach życia i pracy w danym kraju oraz likwidowaniem przeszkód, które uniemożliwiają swobodny, międzynarodowy przepływ pracowników. Wszystko po to, aby ułatwić przyszłemu pracownikowi odpowiedni start w nowym kraju.
Na oficjalnej stronie sieci znajdziemy tysiące sprawdzonych ofert pracy od pracodawców, którzy są zainteresowani rekrutacją pracowników z zagranicy. Ponadto, zakładając konto na stronie sieci EURES, będziemy mogli wysłać swoje własne CV, tak aby potencjalny pracodawca miał bezpośredni wgląd w nasz życiorys i kwalifikacje. Na stronie znajdziemy również szereg informacji i porad dotyczących warunków życia, kultury i pracy w kraju, do którego się wybieramy. Lista ofert pracy jest aktualizowana codziennie, przez co ich stałe monitorowanie nowych z pewnością poskutkuje znalezieniem pracy, na której nam zależy. CV w dłoń i do dzieła!

eures-polska

Polska strona sieci Eures

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>